| Թեմաները`1. «Վենետիկի հանձնաժողովի 106-րդ լիագումար նիստում ընդունված «Իրավունքի գերակայության հսկիչ ցանկի» դերը և նշանակությունը համակարգային սահմանադրական մշտադիտարկման իրականացման գործում»
2.
«Սահմանադրական դատարանների  դերն օրենքի բացի և իրավական անորոշության հաղթահարման գործում»
Ծրագիր (հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն)  Խորհրդաժողովի աշխատանքային լեզուներ՝ հայերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն և ռուսերեն: Մամլո հաղորդագրությունը եւ լուսանկարները Եվրախորհրդի գլխավոր քարտուղար Թյորբորն Յագլանդի տեսաուղերձը Երեւանյան միջազգային խորհրդաժողովին: [mp4, 0.3 mb]
Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի նախագահ Գուիդո Ռայմոնդիի տեսաուղերձը Երեւանյան միջազգային խորհրդաժողովին:[mp4, 0.4 mb]
Խորհրդաժողովի նյութերը  Խորհրդաժողովի կազմակերպմանը վերաբերվող լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար խնդրում ենք կապվել ՀՀ սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի բաժնի հետ:  ԿՈՆՏԱԿՏԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ Հասցե` 0019, Հայաստանի Հանրապետություն, Երեւան, Բաղրամյան 10Հեռ.: (+374 11) 588145

| Topics  1.	Тhе role and significance of "Rule of Law checklist", adopted at the 106th Plenary Session of the Venice Commission, in the process of conducting constitutional monitoring;
2.	Тhе role of Constitutional Court in overcoming legal gaps and legal uncertainty.
Program
of the Conference (in Armenian, English, Russian)  The official languages of the Conference are Armenian, English, French and Russian. Press release and photos  Video address from Mr. Thorbjørn Jagland, Secretary General of the Council of Europe, at  Yerevan International Conference.[mp4, 0.3 mb]
Video address  from  Mr. Guido Raimondi, President of the European Court of Human Rights, at  Yerevan International Conference.[mp4, 0.4 mb]
Materials of the Conference  For more information regarding the Conference please contact with the International Relations Department at the Staff of the Constitutional Court of the Republic of Armenia.  Contact Information Baghramyan Ave. 10,