Դեկտեմբերի 3-ին ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցող Ժորժ Կոլոմբիեին եւ նրան ուղեկցող պատվիրակությանը։
21 նոյեմբերի 2007թ.
Նոյեմբերի 21-ին ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության ներկայացուցչության գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Սերգեյ Կապինոսին։
5-6 հոկտեմբերի 2007թ.
2007 թ. հոկտեմբերի 5-ին բացվեց «Մարդու իրավունքների ապահովման եւ պաշտպանության բնագավառում սահմանադրական դատարանների եւ մարդու իրավունքների պաշտպանների համագործակցության միջազգային փորձը» թեմայով ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ XII ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ խորհրդաժողովը, որին մասնակցում էին Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի նախագահ Ժան-Պոլ Կոստան, Օմբուդսմենի միջազգային ինստիտուտի Եվրոպական տարածքային նախագահ Պ. Կոստելկան, պատվիրակներ աշխարհի 30 երկրներից։
4 հոկտեմբերի 2007թ.
2007 թ. հոկտեմբերի 4-ին Սահմանադրական դատարանում կայացավ Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի նախագահ Ժան-Պոլ Կոստայի հանդիպումը ՍԴ դատավորների եւ աշխատակազմի հետ։

On December 3 President of the Constitutional Court of Armenia G. Harutyunyan received the co-rapporteur of PACE Monitoring Committee Georges Colombier and his delegation.
November 21, 2007
On November 2 President of the Constitutional Court of Armenia G. Harutyunyan received the newly appointed head of OSCE office in Yerevan Sergey Kapinos.
October 5-6, 2007
On October 5 2007 XII Yerevan International Conference on "International Experience of Interaction of Constitutional Courts And Human Rights Defenders in Promoting And Protecting Human Rights" started, which was attended by the Chairman of the European Court of Human Rights Jean-Paul Costa, President of the Regional Division of International Institute of the ombudsmen Peter Kostelka and the representatives of 30 countries.
October 4, 2007
On October 4, 2007 at the Constitutional Court of Armenia the President of the European Court of Human Rights Jean-Paul Costa met with the judges and the office of the RA Constitutional Court.