Դեկտեմբերի 3-ին ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցող Ժորժ Կոլոմբիեին եւ նրան ուղեկցող պատվիրակությանը։
21 նոյեմբերի 2007թ.
Նոյեմբերի 21-ին ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության ներկայացուցչության գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Սերգեյ Կապինոսին։
5-6 հոկտեմբերի 2007թ.
2007 թ. հոկտեմբերի 5-ին բացվեց «Մարդու իրավունքների ապահովման եւ պաշտպանության բնագավառում սահմանադրական դատարանների եւ մարդու իրավունքների պաշտպանների համագործակցության միջազգային փորձը» թեմայով ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ XII ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ խորհրդաժողովը, որին մասնակցում էին Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի նախագահ Ժան-Պոլ Կոստան, Օմբուդսմենի միջազգային ինստիտուտի Եվրոպական տարածքային նախագահ Պ. Կոստելկան, պատվիրակներ աշխարհի 30 երկրներից։
4 հոկտեմբերի 2007թ.
2007 թ. հոկտեմբերի 4-ին Սահմանադրական դատարանում կայացավ Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի նախագահ Ժան-Պոլ Կոստայի հանդիպումը ՍԴ դատավորների եւ աշխատակազմի հետ։

|  | 3 декабря 2007г. 3 декабря Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял содокладчика Мониторингового комитета ПАСЕ Жоржа Коломбье и сопровождающую его делегацию.
|  | 21 ноября 2007г. 21 ноября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного главу Ереванского офиса ОБСЕ Сергея Капиноса.  |
|  | 5-6 октября 2007г. 5 октября 2007г. стартовала XII Ереванская международная конференция на тему “Международный опыт взаимодействия конституционных судов и защитников прав человека в обеспечении и защите прав человека”, в которой участвовали Председатель Европейского суда по правам человека Жан-Поль Коста, президент Европейского регионального подразделения Международного института омбудсменов Питер Костелка, представители 30 стран мира.
|  | 4 октября 2007г. 4 октября 2007 года в Конституционном Суде РА состоялась встреча Председателя Европейского суда по правам человека Жан-Поля Коста с судьями и Аппаратом КС РА.