Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում Հայաստանի տարբեր բուհերի հիսունից ավելի ուսանողներ հանդիպում ունեցան Սահմանադրական դատարանի նախագահ, իրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գ. Հարությունյանի եւ Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տոմաշ Կնոտհեի հետ։
20 նոյեմբերի 2008թ
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի՝ Հայաստանից ընտրված դատավոր Ալվինա Գյուլումյանին եւ Սլովակիայից ընտրված դատավոր Յան Շիկուտային։
10 նոյեմբերի 2008թ
ԵՐԿՐՈՐԴ ՍԵՄԻՆԱՐԸ
2008թ. նոյեմբերի 6-7-ը
28 հոկտեմբերի 2008թ.
ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահի աշխատանքային այցն Ալժիր
10 հոկտեմբերի 2008թ.
Հոկտեմբերի 8-ին ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանն ընդունեց Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Կասալի գլխավորությամբ։
6 հոկտեմբերի 2008թ.
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ XIII ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԸ
3 հոկտեմբերի 2008թ.
ՀՅՈՒՐԵՐ ԼԱՏՎԻԱՅԻՑ
30 սեպտեմբերի 2008թ.
ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով սեպտեմբերի 23-24-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում էր Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունը՝ ՍԴ նախագահ պարոն Հանս-Յուրգեն Պապիերի գլխավորությամբ։
18-19 սեպտեմբերի 2008թ.
ԸՆԴԼԱՅՆՎՈՂ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԱՊԵՐ
10 սեպտեմբերի 2008թ.
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՐԵԱՅՈՒՄ
23 հուլիսի 2008թ.
Հուլիսի 22-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին։
16 հուլիսի 2008թ.
ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԸՆԴՈՒՆՄԱՆ ՕՐՎԱՆ
1 փետրվարի 2008թ.
Հունվարի 31-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների դիտորդական առաքելության ղեկավար, դեսպան Գեռտ-Արենսին՝ ընկերակցությամբ առաքելության իրավական վերլուծաբան Քերեն Գեյների։
30 հունվարի 2008թ.
Հունվարի 29-ին Սամանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Ջոն Պրեսկոտին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը։

|  | December 12, 2008
|  | November 20, 2008               On  November 20 a meeting with more than 50 students of the institutes of Armenia  was held with the President of the RA Constitutional Court at the RA  Constitutional Court Gagik Harutyunyan and the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassadorof Poland to Armenia Tomasz  Knothe.
|  | November 20, 2008               On November  20 the President of the RA Constitutional Court G. Harutyunyan received elected  in respect of Armenia Justice at the European Court of Human Rights Alvina  Gyulumyan and elected in respect of Slovakia Justice Ian Shikuta.
|  | November 6-7, 2008
|  | October 28, 2008
|  | October 8, 2008               On  October 8 the President of RA Constitutional Court G. Harutyunyan received the  delegation of the Commission on Constitutional and Legal Issues of the Chamber  of Deputies of the Czech Republic headed  with the Vice-Speaker of the Chamber of Deputies Ian Kasala.
|  | October 3-5, 2008
|  | October 2, 2008
|  | September 23-24, 2008               The delegation, headed by the Hans-Jurgen Papier, President of the Federal Constitutional Court of Germany, by the invitation of the Constitutional Court of the Republic of Armenia, paid an official visit to the Republic of Armenia.
|  | September 18-19, 2008
|  | September 1-4, 2008
|  | July 22, 2008 On July 22, President  of the RA Constitutional Court Mr. G. Harutyunyan received Charles Lonsdale, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of United Kingdom  of Great Britain and Northern Ireland.
|  | July 5, 2008
|  | January 31, 2008 The President of the  Constitutional Court of the Republic   of Armenia G. Harutyunyan  received the Head of the OSCE/ODHIR election observation mission, Ambassador  Gert-Arens, who was accompanied by the Legal analyst of the mission Karen  Gainer. |
|  | January 29, 2008 On January 29 the President of  the Constitutional Court of the Republic   of Armenia G. Harutyunyan  received the Head of the observation mission of the Parliamentary Assembly of  the Council of Europe John Prescott and the delegation headed by him.   |