Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում Հայաստանի տարբեր բուհերի հիսունից ավելի ուսանողներ հանդիպում ունեցան Սահմանադրական դատարանի նախագահ, իրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գ. Հարությունյանի եւ Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տոմաշ Կնոտհեի հետ։
20 նոյեմբերի 2008թ
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի՝ Հայաստանից ընտրված դատավոր Ալվինա Գյուլումյանին եւ Սլովակիայից ընտրված դատավոր Յան Շիկուտային։
10 նոյեմբերի 2008թ
ԵՐԿՐՈՐԴ ՍԵՄԻՆԱՐԸ
2008թ. նոյեմբերի 6-7-ը
28 հոկտեմբերի 2008թ.
ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահի աշխատանքային այցն Ալժիր
10 հոկտեմբերի 2008թ.
Հոկտեմբերի 8-ին ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանն ընդունեց Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Կասալի գլխավորությամբ։
6 հոկտեմբերի 2008թ.
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ XIII ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԸ
3 հոկտեմբերի 2008թ.
ՀՅՈՒՐԵՐ ԼԱՏՎԻԱՅԻՑ
30 սեպտեմբերի 2008թ.
ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով սեպտեմբերի 23-24-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում էր Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունը՝ ՍԴ նախագահ պարոն Հանս-Յուրգեն Պապիերի գլխավորությամբ։
18-19 սեպտեմբերի 2008թ.
ԸՆԴԼԱՅՆՎՈՂ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԱՊԵՐ
10 սեպտեմբերի 2008թ.
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՐԵԱՅՈՒՄ
23 հուլիսի 2008թ.
Հուլիսի 22-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին։
16 հուլիսի 2008թ.
ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԸՆԴՈՒՆՄԱՆ ՕՐՎԱՆ
1 փետրվարի 2008թ.
Հունվարի 31-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների դիտորդական առաքելության ղեկավար, դեսպան Գեռտ-Արենսին՝ ընկերակցությամբ առաքելության իրավական վերլուծաբան Քերեն Գեյների։
30 հունվարի 2008թ.
Հունվարի 29-ին Սամանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Ջոն Պրեսկոտին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը։

|  | 17 декабря 2008г. НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ В МОСКВЕ И ОФИЦИАЛЬНЫЙ ВИЗИТ В КОНСТИТУЦИОННЫЙ СУД РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
|  | 5  декабря 2008г. НЕМЕЦКИЙ ОПЫТ
|  | 20 ноября 2008г. 20 ноября в Конституционном Суде РА состоялась встреча более пятидесяти студентов различных вузов Армении с Председателем Конституционного Суда РА, доктором юридических наук, профессором Г. Арутюняном и Чрезвычайным и Полномочным Послом Польши в Армении Томашем Кнотхе.
|  | 20 ноября 2008г. 20 ноября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял избранную в Европейский суд по правам человека от Армении судью Альвину Гюлумян и избранного от Словакии судью Яна Шикуту.
|  | 10 ноября 2008г. ВТОРОЙ  СЕМИНАР6-7  ноября 2008г.
|  | 28 октября 2008г. Рабочий визит Председателя Конституционного Суда РА Г. Арутюняна в Алжир
|  | 10 октября 2008г. 8 октября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял делегацию Комиссии по конституционным и правовым вопросам Палаты депутатов Парламента Чешской Республики во главе с Вице-спикером Палаты депутатов Яном Касалой.
|  | 6 октября 2008г.
|  | 3 октября 2008г. ГОСТИ ИЗ ЛАТВИИ
|  | 30 сентября 2008г. По приглашению Конституционного Суда РА 23-24 сентября Армению с официальным визитом посетила делегация Конституционного Суда Федеративной Республики Германия во главе с Председателем КС господином Хансом-Юргеном Папиером.                |
|  | 18-19 сентября 2008г. РАСШИРЕНИЕ МЕЖДУНАРОДНЫХ СВЯЗЕЙ
|  | 10 сентября 2008г. ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА В ЮЖНОЙ КОРЕЕ  |
|  | 23 июля 2008г.  22 июля Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Объединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Чарльза Лонсдейла.  |
|  | 16 июля 2008г.  КО ДНЮ ПРИНЯТИЯ КОНСТИТУЦИИ РА  |
|  | 31 января 2008г. 31 января Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял  Главу наблюдательной миссии, Посла  БДИПЧ/ОБСЕ Герта Аренса и правового аналитика миссии Керен Гейнер.  |
|  | 29 января 2008г. 29 января Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял  Главу наблюдательной миссии Парламентской Ассамблеи Совета Европы Джона Прескотта и возглавляемую им делегацию.