Դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեի առիթով Երեւանում գտնվող ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ փորձագիտական խմբի ղեկավար Դագլաս Ուեյքին, փորձագիտական խմբի իրավաբան Վասիլ Վաշյանկային և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների գծով խորհրդատու Ալեքսեյ Գրոմովին...
ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
19 նոյեմբերի 2015թ.
Նոյեմբերի 19-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Թավիդյան հիմնադրամի եւ Ֆլետչերի դիվանագիտության դպրոցի պատվիրակությանը..
ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
10 հոկտեմբերի 2015թ.
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ
Հոկտեմբերի 10-ին Երեւանյան 20-րդ միջազգային խորհրդաժողովը շարունակեց աշխատանքը։
4-րդ նիստը նախագահում էր Վրաստանի Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գիորգի Պապուաշվիլին...
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ
9 հոկտեմբերի 2015թ.
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ
Հոկտեմբերի 8-ից Երեւանում՝ մեկնարկեց Երեւանյան 20-րդ միջազգային խորհրդաժողովը՝ նվիրված ՀՀ Սահմանադրության ընդունման 20-ամյակին եւ ՀՀ սահմանադրական դատարանի ստեղծման 20-ամյակին։ Այն կազմակերպել են ՀՀ սահմանադրական դատարանը, Վենետիկի Հանձնաժողովը, Նոր ժողովրդավարության երկրների սահմանադրական վերահսկողության մարմինների Կոնֆերանսը եւ ՀՀ սահմանադրական իրավունքի կենտրոնը...
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 20-ՐԴ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎ
7 հոկտեմբերի 2015թ.
ՀՀ Սահմանադրության ընդունման եւ ՀՀ սահմանադրական դատարանի ստեղծման 20-ամյակներին նվիրված Երեւանյան 20-րդ միջազգային խորհրդաժողովի շրջանակներում ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով Հայաստանում գտնվող Թաիլանդի Թագավորության սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունը, ՍԴ նախագահ Նորաք Մարպրանիտի գլխավորությամբ, հյուրընկալվեց ՀՀ սահմանադրական դատարանում...
ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԵՐ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
16 սեպտեմբերի 2015թ.
ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ԴԵՍՊԱՆԻ ՀԵՏ
Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Ճապոնիայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Էյջի Տագուչիին...
ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ԴԵՍՊԱՆԻ ՀԵՏ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ԴԵՍՊԱՆԻ ՀԵՏ
15 սեպտեմբերի 2015թ.
ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Գերմանիայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Մաթիաս Քիսլերին...
ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
7 սեպտեմբերի 2015թ.
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԳԵՐԱԿԱՅՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆ ԱՐԴԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԸ
/ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ պրոֆեսոր Գ. Հարությունյանի զեկույցը 2015թ. օգոստոսի 27-30-ին Աստանայում հրավիրված միջազգային խորհրդաժողովում/
2015թ. օգոստոսի 27-30-ին Աստանայում հրավիրված միջազգային խորհրդաժողով 2015թ. օգոստոսի 27-30-ին Աստանայում հրավիրված միջազգային խորհրդաժողով 2015թ. օգոստոսի 27-30-ին Աստանայում հրավիրված միջազգային խորհրդաժողով
2015թ. օգոստոսի 27-30-ին Աստանայում հրավիրված միջազգային խորհրդաժողով 2015թ. օգոստոսի 27-30-ին Աստանայում հրավիրված միջազգային խորհրդաժողով
23 հունիսի 2015թ.
ԴԵՍՊԱՆԻ ՀՐԱԺԵՇՏԻ ԱՅՑԸ
Հունիսի 23-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում կայացավ Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռայներ Մորելի հրաժեշտի հանդիպումը ՍԴ անդամների եւ աշխատակազմի հետ...
ԴԵՍՊԱՆԻ ՀՐԱԺԵՇՏԻ ԱՅՑԸ ԴԵՍՊԱՆԻ ՀՐԱԺԵՇՏԻ ԱՅՑԸ ԴԵՍՊԱՆԻ ՀՐԱԺԵՇՏԻ ԱՅՑԸ
19 հունիսի 2015թ.
Ս. թ. հունիսի 19-ին Վենետիկում իր աշխատանքները սկսեց Վենետիկի հանձնաժողովի 103-րդ լիագումար նիստը, որին մասնակցում է ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ, Վենետիկի հանձնաժողովի բյուրոյի անդամ պրն Գ. Հարությունյանը...
ՎԵՆԵՏԻԿԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎՈՒՄ
4 հունիսի 2015թ.
ՉԵԽԻԱՅԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ԾԻԾԵՌՆԱԿԱԲԵՐԴ
Հունիսի 3-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով Հայաստանում գտնվող Չեխիայի սահմանադրական դատարանի նախագահ Պավել Ռիխետսկու գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր...
ՉԵԽԻԱՅԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ԾԻԾԵՌՆԱԿԱԲԵՐԴ ՉԵԽԻԱՅԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ԾԻԾԵՌՆԱԿԱԲԵՐԴ
2 հունիսի 2015թ.
ՉԵԽԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՅՑԸ
Հունիսի 2-ին փոխադարձ այցելությամբ ՀՀ սահմանադրական դատարանում էր Չեխիայի սահմանադրական դատարանի նախագահ Պավել Ռիխետսկու գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում էին Չեխիայի ՍԴ նախագահի տեղակալ Յարոսլավ Ֆենիկը, ՍԴ դատավոր Դեվիդ Յուհլիրը, ՍԴ աշխատակիցներ Վլաստիմիլ Գյոտինգերը եւ Միլադա Կիլիանովան...
ՉԵԽԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՅՑԸ ՉԵԽԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՅՑԸ ՉԵԽԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՅՑԸ
15 մայիսի 2015թ.
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԿԻՆ ԱՆԴԱՄԻ ՄԵԾԱՐՈՒՄԸ
ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախկին անդամ Միքայել Սեւյանը դարձավ 80 տարեկան...
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԿԻՆ ԱՆԴԱՄԻ ՄԵԾԱՐՈՒՄԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԿԻՆ ԱՆԴԱՄԻ ՄԵԾԱՐՈՒՄԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԿԻՆ ԱՆԴԱՄԻ ՄԵԾԱՐՈՒՄԸ
14 մայիսի 2015թ.
ՄԱԿ-Ի ՀԱՏՈՒԿ ԶԵԿՈՒՑՈՂԸ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Մայիսի 13-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների բարձրագույն հանձնակատարի գրասենյակի՝ երեխաների վաճառքի, երեխաների մարմնավաճառության եւ մանկական պոռնոգրաֆիայի հարցերով հատուկ զեկուցող Մոդ դը Բոյեր-Բուքիքյոյին, ով Հայաստանում է գտնվում երեխաների իրավունքներին առնչվող ՀՀ օրենսդրության խնդիրներն ուսումնասիրելու նպատակով...
6 մայիսի 2015թ.
ԱԻՄ ԱՌԱՋՆՈՐԴԸ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Մայիսի 6-ին ՀՀ սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Վ. Պողոսյանը հանդիպեցին ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանի եւ ԱԻՄ ներկայացուցչական խորհրդի անդամ Արկադի Վարդանյանի հետ...
27 ապրիլի 2015թ.
ԱՐԳԵՆՏԻՆԱՅԻ ԴԱՏԱՎՈՐԸ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում Հայաստանում գտնվող Արգենտինայի Դաշնային դատավոր Նորբերտո Օյարբիդեն ապրիլի 27-ին հյուրընկալվեց ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանին...
15 ապրիլի 2015թ.
GRECO ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Եվրոպայի խորհրդի «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խմբի (GRECO)» մոնիտորինգային գործընթացի շրջանակում, գնահատման 4-րդ փուլի զեկույցը պատրաստելուց առաջ, Հայաստանում է գտնվում գնահատողների պատվիրակությունը...
9 ապրիլի 2015թ.
ՀՅՈՒՐ ԷՐ ԳԵՐՄԱՆԱՑԻ ՊՐՈՖԵՍՈՐԸ
Միջազգային համագործակցության գերմանական ընկերությունը (GIZ) դատաիրավական բարեփոխումներին նպաստող մի շարք ծրագրեր է իրականացնում Հարավային Կովկասի երկրներում...
1 ապրիլի 2015թ.
ԿԱՆԱԴԱՀԱՅ ԴԱՏԱՎՈՐԸ ՀՀ ՍԴ-ՈՒՄ
Ապրիլի 1-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Կանադայում քաղաքացիության եւ միգրացիայի հարցերով դատավոր Արիս Պապիկյանին...
23 մարտի 2015թ.
ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՎԵՆԵՏԻԿՈՒՄ
Մարտի 21-ին Վենետիկում կայացավ Սահմանադրական արդարադատության համաշխարհային կոնֆերանսի բյուրոյի նիստը, որը նախագահում էր Նոր ժողովրդավարության երկրների սահմանադրական վերահսկողության մարմինների խորհրդաժողովի նախագահ, ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանը...
ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՎԵՆԵՏԻԿՈՒՄ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՎԵՆԵՏԻԿՈՒՄ
2 մարտի 2015թ.
ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Մարտի 2-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին...
ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
25 փետրվարի 2015թ.
ՀՅՈՒՐ ԷԻՆ ԱՇԱԿԵՐՏՆԵՐԸ
Երեւանի Կ. Դեմիրճյանի անվան թիվ 139 ավագ դպրոցի 11-րդ դասարանի աշակերտները՝ ուղեկցությամբ դպրոցի փոխտնօրեն Օ. Ժամկոչյանի եւ պատմության ուսուցչուհի Ա. Ստեփանյանի, հյուրընկալվեցին ՀՀ սահմանադրական դատարանում...

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022
3 декабря Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял находящихся в Ереване в связи с конституционным референдумом в Армении руководителя экспертной группы ОБСЕ/БДИПЧ Дагласа Уейка, юриста экспертной группы Василя Вашчанку и советника по выборам ОБСЕ/БДИПЧ Алексея Громова...
ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
19 ноября 2015г.
19 ноября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял делегацию Фонда Тавидяна и Школы права и дипломатии имени Флетчера...
ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
10 октября 2015г.
XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
10 октября XX Ереванская международная конференция продолжила работу...
XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
9 октября 2015г.
С 8 октября в Ереване стартовала XX Ереванская международная конференция, посвященная 20-летию Конституции Республики Армения и 20-летию Конституционного Суда Республики Армения. Организаторы Конференции – Конституционный Суд РА, Венецианская комиссия, Конференция органов конституционного контроля стран новой демократии и Центр конституционного права РА...
XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ XX ЕРЕВАНСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
7 октября 2015г.
Находящаяся в Армении по приглашению Конституционного Суда РА в рамках XX Ереванской международной конференции, посвященной 20-летию Конституции Республики Армения и 20-летию Конституционного Суда Республики Армения, делегация Конституционного Суда Королевства Таиланд во главе с Председателем КС Нураком Марпранитом посетила Конституционный Суд РА...
ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ГОСТИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
16 сентября 2015г.
ВСТРЕЧА С НОВОНАЗНАЧЕННЫМ ПОСЛОМ ЯПОНИИ
16 сентября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Японии в Республике Армения господина Эйдзи Тагучи...
ВСТРЕЧА С НОВОНАЗНАЧЕННЫМ ПОСЛОМ ЯПОНИИ ВСТРЕЧА С НОВОНАЗНАЧЕННЫМ ПОСЛОМ ЯПОНИИ
15 сентября 2015г.
ПОСОЛ ГЕРМАНИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
15 сентября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Германии в Республике Армения господина Матиаса Кислера...
ПОСОЛ ГЕРМАНИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ПОСОЛ ГЕРМАНИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ПОСОЛ ГЕРМАНИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
7 сентября 2015г.
СОВРЕМЕННЫЕ ВЫЗОВЫ ОБЕСПЕЧЕНИЯ ВЕРХОВЕНСТВА КОНСТИТУЦИИ
(Доклад Председателя Конституционного Суда РА, профессора Г. Арутюняна на состоявшейся 27-30 августа 2015 года в Астане Международной конференции)
Международная конференция 27-30 августа 2015 года в Астане  Международная конференция 27-30 августа 2015 года в Астане  Международная конференция 27-30 августа 2015 года в Астане
Международная конференция 27-30 августа 2015 года в Астане  Международная конференция 27-30 августа 2015 года в Астане
23 июня 2015г.
ПРОЩАЛЬНЫЙ ВИЗИТ ПОСЛА
23 июня в Конституционном Суде РА состоялась прощальная встреча Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Германия в Республике Армения Райнера Мореля с членами и аппаратом Конституционного Суда Республики Армения...
ПРОЩАЛЬНЫЙ ВИЗИТ ПОСЛА ПРОЩАЛЬНЫЙ ВИЗИТ ПОСЛА ПРОЩАЛЬНЫЙ ВИЗИТ ПОСЛА
19 июня 2015г.
19 июня с.г. в Венеции стартовало 103 Пленарное заседание Европейской комиссии, в котором участвует Председатель Конституционного Суда РА, член Бюро Венецианской комиссии Г. Арутюнян. В повестку Пленарного заседания включен также вопрос о ходе конституционных реформ в Республике Армения...
В ВЕНЕЦИАНСКОЙ КОМИССИИ
4 июня 2015г.
ДЕЛЕГАЦИЯ ЧЕХИИ ПОСЕТИЛА ЦИЦЕРНАКАБЕРД
Находящаяся в РА с официальным визитом делегация Конституционного Суда Чехии во главе с Председателем Павлом Рихетским 3 июня посетила Мемориальный комплекс “Цицернакаберд”, посвящённый памяти жертв Геноцида армян 1915 года...
ДЕЛЕГАЦИЯ ЧЕХИИ ПОСЕТИЛА ЦИЦЕРНАКАБЕРД ДЕЛЕГАЦИЯ ЧЕХИИ ПОСЕТИЛА ЦИЦЕРНАКАБЕРД
2 июня 2015г.
ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЧЕХИИ
2 июня по приглашению Председателя Конституционного Суда Армении Г. Арутюняна в Армению с официальным визитом прибыла делегация Конституционного Суда Чехии в составе Председателя Конституционного Суда Павла Рихетского, заместителя Председателя Ярослава Феника, судьи Дэвида Юхлира, сотрудников аппарата Властимила Гетингера и Милады Килиановой...
ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЧЕХИИ ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЧЕХИИ ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЧЕХИИ
15 мая 2015г.
ЧЕСТВОВАНИЕ БЫВШЕГО ЧЛЕНА КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА
Бывшему члену Конституционного Суда Микаелу Севяну исполнилось 80 лет...
ЧЕСТВОВАНИЕ БЫВШЕГО ЧЛЕНА КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЧЕСТВОВАНИЕ БЫВШЕГО ЧЛЕНА КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ЧЕСТВОВАНИЕ БЫВШЕГО ЧЛЕНА КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА
14 мая 2015г.
СПЕЦИАЛЬНЫЙ ДОКЛАДЧИК ООН В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ РА
13 мая Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял Специального докладчика по борьбе с торговлей детьми, детской проституцией и детской порнографией Управления Верховного комиссара по правам человека ООН Мод де Боер-Букиккио, находящуюся в Армении с целью изучения законодательных вопросов РА, связанных с правами детей...
6 мая 2015г.
ЛИДЕР ОБЪЕДИНЕНИЯ “НАЦИОНАЛЬНОЕ САМООПРЕДЕЛЕНИЕ” В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ РА
6 мая в Конституционном Суде состоялась встреча Председателя Комиссии по конституционным реформам РА, Председателя КС РА Г. Арутюняна и члена Комиссии В. Погосяна с лидером объединения “Национальное самоопределение” Паруйром Айрикяном и членом представительного совета объединения “Национальное самоопределение” Аркадием Варданяном...
27 апреля 2015г.
СУДЬЯ ИЗ АРГЕНТИНЫ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ РА
27 апреля Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял аргентинского федерального судью Норберто Ойарбиде, находящегося в Армении в рамках мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян...
15 апреля 2015г.
ДЕЛЕГАЦИЯ GRECO В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ РА
В рамках мониторинга Группы по борьбе с коррупцией Совета Европы (GRECO) накануне подготовки отчета по четвертому раунду оценки в Армении находится оценочная делегация...
9 апреля 2015г.
ПРОФЕССОР ИЗ ГЕРМАНИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
Германское общество по международному сотрудничеству (GIZ) осуществляет ряд программ для оказания содействия при проведении правовых и судебных реформ в странах Южного Кавказа...
1 апреля 2015г.
СУДЬЯ ИЗ КАНАДЫ АРМЯНСКОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ В КС РА
1 апреля Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял судью по вопросам гражданства и миграции в Канаде Ариса Папикяна...
23 марта 2015г.
ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА В ВЕНЕЦИИ
21 марта в Венеции состоялось заседание Бюро Всемирной конференции по конституционному правосудию, на котором председательствовал Председатель Конференции органов конституционного контроля стран новой демократии, Председатель Конституционного Суда Республики Армения Г. Арутюнян...
ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА В ВЕНЕЦИИ ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА В ВЕНЕЦИИ
2 марта 2015г.
ПОСОЛ США В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
2 марта Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Ричарда Миллса...
ПОСОЛ США В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ ПОСОЛ США В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
25 февраля 2015г.
Ученики старшей школы в Конституционном Суде
Сегодня, 25 февраля, ученики 11 класса ереванской старшей школы номер 139 имени К. Демирчяна в сопровождении заместителя директора О. Жамкочян и преподавателя истории А. Степанян посетили Конституционный Суд РА...