|  | 12 դեկտեմբերի 2011թ. Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի դասախոսների եւ մագիստրատուրայի ուսանողների  համար՝ «Վերափոխվող հասարակական համակարգերում սահմանադրական զարգացումների արդի հիմնախնդիրները» թեմայով  ամփոփիչ դասախոսությամբ հանդես եկավ ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանը...   |
|  | 1 դեկտեմբերի 2011թ.Նոյեմբերի  29-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի հերթական որոշումը հոբելյանական էր՝  հազարերորդը։ Խորհրդանշական էր, որ հազարերորդ որոշումը կայացվեց  վերաքննիչ վարչական դատարանի դիմումի հիման վրա՝ «Իրավական ակտերի մասին»  ՀՀ օրենքի 78-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 3-րդ մասի երրորդ պարբերության՝ ՀՀ  Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ գործով (որոշման տեքստը տեղադրվել է ՍԴ վեբ կայքում)... |
|  | 28 նոյեմբերի 2011թ.Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում  Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն  Հեֆերնին...  |
|  | 28 հոկտեմբերի 2011թ.ՀՀ ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑԸ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ |
|  | 13 հոկտեմբերի 2011թ.Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց  դատախազության համակարգում բարեփոխումների հարցերով Հայաստանում գտնվող  ԵԱՀԿ-ի փորձագետ Ջոն Պիրսոնին... |
|  | 13 հոկտեմբերի 2011թ.ՀՀ ՍԴ կազմավորման 15-ամյակին նվիրված «Սահմանադրական դատարանի  որոշումների  իրավական հետեւանքները  երկրում սահմանադրականության  ամրապնդման գործում» թեմայով  Երեւանյան 16-րդ միջազգային խորհրդաժողովի աշխատանքներին մասնակցում էր 23  երկրից եւ միջազգային մի շարք կազմակերպություններից 50-ից ավելի  պատվիրակ...  |
|  | 5 հոկտեմբերի 2011թ.Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն  ընդունեց Ալբանիայի սահմանադրական դատարանի նախագահ Բաշկիմ Դեդջային, ով  ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով Երեւանում է՝ մասնակցելու հոկտեմբերի  6-ին բացվելիք XVI միջազգային խորհրդաժողովի աշխատանքներին... |
|  | 29 սեպտեմբերի  2011թ.ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանի ելույթը   Լատվիայի սահմանադրական դատարանների 15-ամյակին նվիրված միջազգային   գիտաժողովում
|  | 9 սեպտեմբերի  2011թ.Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների   համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի իրավական հանձնաժողովի պաշտոնական հրավերով   ս.թ. սեպտեմբերի 4-7-ը Չինաստանում էր գտնվում ՀՀ սահմանադրական դատարանի   պատվիրակությունը... |
|  | 11 օգոստոսի 2011թ. 2011 թ. հուլիսի 28-31-ը Սոֆիայում տեղի ունեցավ Բուլղարիայի   Հանրապետության սահմանադրական դատարանի 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստ ու   սահմանադրական արդարադատության հիմնահարցերին նվիրված «Դասական և ժամանակակից միտումները սահմանադրական վերահսկողությունում» թեմայով միջազգային գիտաժողով...
|  | 7  հուլիսի 2011թ.  ՀՀ Սահմանադրական դատարանն ամեն տարի ՀՀ Սահմանադրության օրվա առիթով ավանդաբար   կազմակերպում է միջոցառումներ։ Հուլիսի 6-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանի հրավիրած   ընդունելությանը մասնակցում էին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, սահմանադրական   դատարանի անդամները, արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, արտակարգ   իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը,   գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացական Սարգսյանը, գլխավոր դատախազի տեղակալ, ՀՀ   զինդատախազ Գեւորգ Կոստանյանը, ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը, սահմանադրագետ Վարդան   Պողոսյանը, դատաիրավական համակարգի ղեկավար անձինք, հյուրեր տարբեր   գերատեսչություններից, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ...  |
|  | 23 հունիսի 2011թ.  Վրաստանի սահմանադրական դատարանի նախագահի հրավերով ՀՀ սահմանադրական դատարանի   պատվիրակությունը՝ ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյան, ՍԴ անդամ Կ. Բալայան, հունիսի   23-ին մեկնեց Բաթումի՝ մասնակցելու Վրաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի   ստեղծման 15-ամյակին նվիրված միջազգային հոբելյանական խորհրդաժողովին...  |
|  | 16 հունիսի 2011թ.
Հունիսի 16-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց   Հայաստանում Չինաստանի ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տյան   Չանչունին...  |
|  | 27  մայիսի 2011թ. Մայիսի 27-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի դահլիճում տեղի   ունեցավ «Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի վճիռների կատարման   ընթացքը Հայաստանում» թեմայով փորձագիտական կլոր սեղան...  |
|  | 23  մայիսի 2011թ. |
|  | 10  մայիսի 2011թ.
2011թ. մայիսի 10-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ-ի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին...
|  | 28  ապրիլի 2011թ. Ապրիլի 27-ին Սերբիայի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր...             |
|  | 27  ապրիլի 2011թ. ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանի հրավերով 2011թ. ապրիլի 26-ին պաշտոնական այցով Երեւան ժամանեց Սերբիայի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Դրագիշա Սլիեպչեւիչի գլխավորած պատվիրակությունը...
|  | 20  ապրիլի 2011թ. Ապրիլի 20-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ  արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին...
|  | 14  ապրիլի 2011թ. Ապրիլի 13-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում գումարվեց «ՀՀ սահմանադրական դատարանի որոշումների իրավական հետեւանքները» թեմայով գիտաժողով, որի նպատակն էր համակողմանի քննարկման առարկա դարձնել երկրում սահմանադրական զարգացումների արդի հիմնախնդիրները՝ հաշվի առնելով դրանց վերաբերյալ ՀՀ սահմանադրական դատարանի իրավական դիրքորոշումները...             |
|  | 16 մարտի 2011թ. Մարտի 16-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյին...  |
|  | 25 փետրվարի 2011թ. |
|  | 21 փետրվարի 2011թ. ԱՊԱԳԱ ԼՐԱԳՐՈՂՆԵՐԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ  ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ |
|  | 8 փետրվարի 2011թ. Փետրվարի 7-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի 15-ամյակի  առիթով, Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ, կառավարության ընդունելությունների  տանը կազմակերպվեց  պաշտոնական ընդունելություն... |
|  | 7 փետրվարի 2011թ. |
|  | 24 հունվարի 2011թ.ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ   ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍՆ ԱՎԱՐՏԵՑ ԻՐ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ

|  | 12 декабря   2011г. 12  декабря Председатель Конституционного Суда Г. Арутюнян выступил перед  преподавателями и студентами магистратуры Академии государственного  управления РА с лекцией на тему “Современные проблемы конституционных развитий в меняющихся общественных системах”... |
|  | 1 декабря   2011г.29 ноября было принято юбилейное – тысячное постановление Конституционного   Суда РА. Знаменательно, что тысячное постановление было вынесено на основании   обращения Апелляционного административного суда РА по делу об определении   вопроса соответствия части 2 и третьего абзаца части 3 статьи 78 Закона РА “О   правовых актах” Конституции РА...  |
|  | 28 ноября   2011г.25 ноября Председатель КС РА Г. Арутюнян принял   новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Республике Армения   Джона Хефферна...  |
|  | 28 октября 2011г.ОФИЦИАЛЬНЫЙ ВИЗИТ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ КС РА В РОССИЮ |
|  | 13 октября 2011г. 13 октября Председатель Конституционного Суда Г. Арутюнян принял эксперта ОБСЕ Джона Пирсона, находящегося в Армении с целью изучения  вопросов в связи с реформами в системе прокуратуры...
|  | 13 октября 2011г. В работе  XVI Ереванской международной конференции на тему “Правовые последствия решений Конституционного Суда в укреплении конституционализма в стране”, посвященной 15-летию Конституционного Суда РА, приняло участие более 50 делегатов из 23 стран и ряда международных организаций...
|  | 5 октября 2011г. 5 октября  Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял Председателя Конституционного  Суда Албании Башкима Деджана, прибывшего по приглашению Конституционного Суда  РА для  участия в стартующей 6 октября XVI Международной  конференции... |
|  | 29 сентября   2011г.Выступление Председателя Конституционного Суда РА Г. Арутюняна на международной конференции, посвященной 15-летию Конституционного Суда Латвии             |
|  | 9 сентября   2011г. С 4 по 7 сентября с. г. по приглашению Юридической комиссии Всекитайского   собрания народных представителей Китайской Народной Республики делегация   Конституционного Суда РА посетила Китай... |
|  | 11 августа 2011г. 28-31 июля 2011 г. в Софии состоялись посвященное 20-летию Конституционного   Суда Республики Болгария торжественное заседание и посвященная проблемам   конституционного правосудия Международная конференция на тему   “Классические и современные тенденции в конституционном   контроле”...
|  | 7 июля 2011г. Каждый год Конституционный Суд Республики Армения по поводу Дня Конституции   РА традиционно организует мероприятия. На приеме Конституционного Суда РА 6 июля   присутствовали Премьер-министр РА Тигран Саркисян, члены Конституционного Суда,   министр юстиции Грайр Товмасян, министр по чрезвычайным ситуациям Армен Ерицян,   заместитель Председателя Национального Собрания Самвел Никоян, заместитель   Генерального прокурора Мнацакан Саргсян, заместитель Генерального прокурора,   Военный прокурор РА Геворг Костанян, ректор ЕГУ Арам Симонян, конституционалист   Вардан Погосян, руководящие лица судебно-правовой системы, гости из разных   ведомств, представители СМИ...  |
|  | 23 июня 2011г.  23 июня по приглашению Председателя Конституционного Суда Грузии делегация   Конституционного Суда Армении в составе Председателя КС РА Г. Арутюняна и члена   КС РА К. Балаяна отбыла в Батуми для участия в юбилейной Международной   конференции, посвященной 15-летию Конституционного Суда Грузии... |
|  | 16 июня 2011г.
16 июня Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял   Чрезвычайного и Полномочного Посла Китайской Народной Республики в Республике   Армения Тиана Чанчуна... |
|  | 27 мая 2011г. 27 мая в зале заседаний Конституционного Суда РА состоялся экспертный круглый стол на тему “Процесс исполнения решений Европейского суда по правам человека в Армении”... |
|  | 23 мая 2011г. 23 МАЯ В БУХАРЕСТЕ СТАРТОВАЛ XV КОНГРЕСС КОНФЕРЕНЦИИ ЕВРОПЕЙСКИХ КОНСТИТУЦИОННЫХ   СУДОВ |
|  | 10 мая 2011г.
10 мая 2011 года  Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян  принял   Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Мари Йованович...  |
|  | 28 апреля 2011г.27 апреля делегация Конституционного Суда Республики Сербия посетила Мемориальный комплекс “Цицернакаберд”. Делегация возложила цветы к вечному огню, почтив память невинных жертв Геноцида армян... |
|  | 27 апреля 2011г. 26 апреля 2011 года по приглашению Председателя Конституционного Суда РА Г. Арутюняна с официальным визитом в Ереван прибыла делегация Конституционного Суда Республики Сербия во главе с Председателем КС Драгишем Слиепчевичем...
|  | 20 апреля 2011г. 20 апреля Председатель Конституционного Суда РА Гагик Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Грузии в Республике Армения Тенгиза Шарманашвили...
|  | 14 апреля 2011г.13 апреля в Конституционном Суде РА состоялся семинар на тему “Правовые последствия постановлений Конституционного Суда РА”, цель которого - всестороннее обсуждение актуальных проблем конституционных развитий в стране с учетом правовых позиций Конституционного Суда РА...
|  | 16 марта 2011г. |
|  | 25 февраля 2011г. |
|  | 21 февраля 2011г. БУДУЩИЕ ЖУРНАЛИСТЫ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ |
|  | 8 февраля 2011г. 7 февраля в Доме приемов Правительства РА с  участием Президента Республики Армения Сержа Саргсяна состоялся официальный  прием, посвященный 15-летию Конституционного Суда РА... |