|  | 12 դեկտեմբերի 2011թ. Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի դասախոսների եւ մագիստրատուրայի ուսանողների  համար՝ «Վերափոխվող հասարակական համակարգերում սահմանադրական զարգացումների արդի հիմնախնդիրները» թեմայով  ամփոփիչ դասախոսությամբ հանդես եկավ ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանը...   |
|  | 1 դեկտեմբերի 2011թ.Նոյեմբերի  29-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի հերթական որոշումը հոբելյանական էր՝  հազարերորդը։ Խորհրդանշական էր, որ հազարերորդ որոշումը կայացվեց  վերաքննիչ վարչական դատարանի դիմումի հիման վրա՝ «Իրավական ակտերի մասին»  ՀՀ օրենքի 78-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 3-րդ մասի երրորդ պարբերության՝ ՀՀ  Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ գործով (որոշման տեքստը տեղադրվել է ՍԴ վեբ կայքում)... |
|  | 28 նոյեմբերի 2011թ.Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում  Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն  Հեֆերնին...  |
|  | 28 հոկտեմբերի 2011թ.ՀՀ ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑԸ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ |
|  | 13 հոկտեմբերի 2011թ.Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց  դատախազության համակարգում բարեփոխումների հարցերով Հայաստանում գտնվող  ԵԱՀԿ-ի փորձագետ Ջոն Պիրսոնին... |
|  | 13 հոկտեմբերի 2011թ.ՀՀ ՍԴ կազմավորման 15-ամյակին նվիրված «Սահմանադրական դատարանի  որոշումների  իրավական հետեւանքները  երկրում սահմանադրականության  ամրապնդման գործում» թեմայով  Երեւանյան 16-րդ միջազգային խորհրդաժողովի աշխատանքներին մասնակցում էր 23  երկրից եւ միջազգային մի շարք կազմակերպություններից 50-ից ավելի  պատվիրակ...  |
|  | 5 հոկտեմբերի 2011թ.Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն  ընդունեց Ալբանիայի սահմանադրական դատարանի նախագահ Բաշկիմ Դեդջային, ով  ՀՀ սահմանադրական դատարանի հրավերով Երեւանում է՝ մասնակցելու հոկտեմբերի  6-ին բացվելիք XVI միջազգային խորհրդաժողովի աշխատանքներին... |
|  | 29 սեպտեմբերի  2011թ.ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանի ելույթը   Լատվիայի սահմանադրական դատարանների 15-ամյակին նվիրված միջազգային   գիտաժողովում
|  | 9 սեպտեմբերի  2011թ.Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների   համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի իրավական հանձնաժողովի պաշտոնական հրավերով   ս.թ. սեպտեմբերի 4-7-ը Չինաստանում էր գտնվում ՀՀ սահմանադրական դատարանի   պատվիրակությունը... |
|  | 11 օգոստոսի 2011թ. 2011 թ. հուլիսի 28-31-ը Սոֆիայում տեղի ունեցավ Բուլղարիայի   Հանրապետության սահմանադրական դատարանի 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստ ու   սահմանադրական արդարադատության հիմնահարցերին նվիրված «Դասական և ժամանակակից միտումները սահմանադրական վերահսկողությունում» թեմայով միջազգային գիտաժողով...
|  | 7  հուլիսի 2011թ.  ՀՀ Սահմանադրական դատարանն ամեն տարի ՀՀ Սահմանադրության օրվա առիթով ավանդաբար   կազմակերպում է միջոցառումներ։ Հուլիսի 6-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանի հրավիրած   ընդունելությանը մասնակցում էին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, սահմանադրական   դատարանի անդամները, արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, արտակարգ   իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը,   գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացական Սարգսյանը, գլխավոր դատախազի տեղակալ, ՀՀ   զինդատախազ Գեւորգ Կոստանյանը, ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը, սահմանադրագետ Վարդան   Պողոսյանը, դատաիրավական համակարգի ղեկավար անձինք, հյուրեր տարբեր   գերատեսչություններից, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ...  |
|  | 23 հունիսի 2011թ.  Վրաստանի սահմանադրական դատարանի նախագահի հրավերով ՀՀ սահմանադրական դատարանի   պատվիրակությունը՝ ՀՀ ՍԴ նախագահ Գ. Հարությունյան, ՍԴ անդամ Կ. Բալայան, հունիսի   23-ին մեկնեց Բաթումի՝ մասնակցելու Վրաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի   ստեղծման 15-ամյակին նվիրված միջազգային հոբելյանական խորհրդաժողովին...  |
|  | 16 հունիսի 2011թ.
Հունիսի 16-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց   Հայաստանում Չինաստանի ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տյան   Չանչունին...  |
|  | 27  մայիսի 2011թ. Մայիսի 27-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի դահլիճում տեղի   ունեցավ «Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի վճիռների կատարման   ընթացքը Հայաստանում» թեմայով փորձագիտական կլոր սեղան...  |
|  | 23  մայիսի 2011թ. |
|  | 10  մայիսի 2011թ.
2011թ. մայիսի 10-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ-ի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին...
|  | 28  ապրիլի 2011թ. Ապրիլի 27-ին Սերբիայի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր...             |
|  | 27  ապրիլի 2011թ. ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանի հրավերով 2011թ. ապրիլի 26-ին պաշտոնական այցով Երեւան ժամանեց Սերբիայի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Դրագիշա Սլիեպչեւիչի գլխավորած պատվիրակությունը...
|  | 20  ապրիլի 2011թ. Ապրիլի 20-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ  արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին...
|  | 14  ապրիլի 2011թ. Ապրիլի 13-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում գումարվեց «ՀՀ սահմանադրական դատարանի որոշումների իրավական հետեւանքները» թեմայով գիտաժողով, որի նպատակն էր համակողմանի քննարկման առարկա դարձնել երկրում սահմանադրական զարգացումների արդի հիմնախնդիրները՝ հաշվի առնելով դրանց վերաբերյալ ՀՀ սահմանադրական դատարանի իրավական դիրքորոշումները...             |
|  | 16 մարտի 2011թ. Մարտի 16-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյին...  |
|  | 25 փետրվարի 2011թ. |
|  | 21 փետրվարի 2011թ. ԱՊԱԳԱ ԼՐԱԳՐՈՂՆԵՐԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ  ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ |
|  | 8 փետրվարի 2011թ. Փետրվարի 7-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի 15-ամյակի  առիթով, Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ, կառավարության ընդունելությունների  տանը կազմակերպվեց  պաշտոնական ընդունելություն... |
|  | 7 փետրվարի 2011թ. |
|  | 24 հունվարի 2011թ.ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ   ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍՆ ԱՎԱՐՏԵՑ ԻՐ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ

|  | December 12,   2011 On December 12 the President of the RA Constitutional Court Mr. Gagik Harutyunyan had a lecture on subject “Modern fundamental problems of constitutional developments in the changing social systems” for Master degree students and professors of the Public Administration Academy of the Republic of Armenia...  |
|  | December 1,   2011 On November 29 the Constitutional Court of the Republic of Armenia adopted   its jubilee 1000th decision. It is symbolic that the 1000th decision regarding   the conformity of Article 78, part 2 and part 3, paragraph 3 of the RA Law "On   legal acts" with the Constitution of the Republic of Armenia was considered on   the application of the RA Administrative Court of Appeal...  |
|  | November 28,   2011 On November 25 Mr. G. Harutyunyan, the President of the RA   Constitutional Court, had a meeting with the H.E. Mr. John A. Heffern,   newly-appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the USA in   Armenia... |
|  | October 28, 2011 OFFICIAL VISIT OF THE PRESIDENT OF THE RA CONSITUTIONAL COURT TO RUSSIA |
|  | October 13, 2011 On October 13 Mr. G. Harutyunyan, the President of the RA Constitutional Court, had a meeting with the OSCE Expert Mr. John Pearson who was in Armenia in the framework of the prosecutorial reforms which are being implemented in the state...
|  | October 13, 2011 More than 50 delegates from 23 states and several international organizations participated in the XVI Yerevan International Conference dedicated to the 15th Anniversary of the Constitutional Court of the Republic of Armenia, the topic of the Conference was  “Legal Consequences of the Constitutional Court Decisions in the Strengthening Constitutionality in the Country”...
|  | October 5, 2011 On October 5 the President of the RA Constitutional Court Mr. G. Harutyunyan had meeting with the President of the Constitutional Court of Albania Mr. Bashkim Dedja, who by the invitation of the RA Constitutional Court now is in Yerevan and will participate in the activities of the 16th International Conference, which is going to start on October 6...
|  | September 29, 2011 Speeche of the President of the RA Constitutional Court G. Harutyunyan at   the International Conference dedicated to the 15th anniversary of the   Constitutional Court of  Latvia  |
|  | September 9, 2011 From 4-7 of September, 2011 the delegation of the RA Constitutional Court by the official invitation of the Legal Commission of the Standing Committee of the National People's Representatives Congress (NPRC) of the People's Republic of China visited China...
|  | August 11, 2011 A meeting dedicated to the 20th  anniversary the  Constitutional Court of the Republic of Bulgaria and International Conference dedicated to the  problems of the constitutional justice   on "Classical  and Modern  Trends in the Constitutional Review" was held in Sofia, on  July 28 – 31, 2011...   |
|  | July 7, 2011  Every year the RA Constitutional Court traditionally organizes events on the   occasion of the RA Constitution day. Prime Minister Tigran Sargsyan,   Constitutional Court members, Minister of Justice Hrayr Tovmasyan, Minister of   Emergency Situations Armen Yeritsyan, Deputy Chairman of the National Assembly   Samvel Nikoyan, Deputy Prosecutor General of the RA Mnatcakan Sargsyan, Deputy   General Prosecutor of the RA, Military Prosecutor Gevorg Kostanyan, Rector of   the Yerevan State University Aram Simonyan, constitutionalist Vardan Poghosyan,   high representatives of judicial and legal system, guests from different   institutions, media representatives participated to the reception organized by   the RA Constitutional Court on July 6...  |
|  | June 23, 2011  On June 23, 2011 by the invitation of the President of the Constitutional   Court of Georgia the delegation of the RA Constitutional Court (President G.   Harutyunyan, Member K. Balayan) has left for Batumi to take part at the   International Conference on the Past and the Future of the Constitutional   Review of New Democracies dedicated to the 15th anniversary of the   formation of the Constitutional Court of the Republic of Georgia... |
|  | June 16, 2011
On June 16, 2011 Mr. G. Harutyunyan, President of the RA Constitutional Court received Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of People's Republic of China in Armenia H.E. Mr. Tian Changchun... |
|  | May 27, 2011 On May 27, 2011 the roundtable on "The execution process of judgments by the European Court on Human Rights on Armenia" took place at the session hall of the RA Constitutional Court...            |
|  | May 23, 2011 XV CONGRESS OF THE CONFERENCE OF THE  EUROPEAN CONSTITUTIONAL COURTS STARTS ITS ACTIVITIES IN BUCHAREST ON MAY 23,  2011 |
|  | May 10, 2011
On May 11, 2011 Mr. G. Harutyunyan, President  of the RA Constitutional Court  received Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the USA in Armenia H.E. Ms. Marie  Yovanovitch... |
|  | April 28, 2011On April 27, 2011 the delegation of the Serbian Constitutional Court visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex. The Serbian judges laid the flowers at the eternal fire and paid a tribute to the innocent victims of the Armenian Genocide... |
|  | April 27, 2011On April 26, 2011, by the invitation of the President of the RA Constitutional Court Mr. G. Harutyunyan, the delegation of the Serbian Constitutional Court, headed by the President Dragiša Slijepčević arrived to Armenia with the official visit...
|  | April 20, 2011 On April 20,  2011 Mr. G. Harutyunyan, President of the RA Constitutional Court received newly  nominated Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Georgia in Armenia H.E. Mr. Tengiz  Sharmanashvili... |
|  | April 14, 2011 On April 13 the seminar on The legal outcomes of the RA Constitutional Court decisions, aimed to make comprehensive discussion on actual problems of constitutional development in the country, taking into account the legal positions of the RA Constitutional Court, took place in the Constitutional Court of the Republic of Armenia...
|  | March 16, 2011 |
|  | February 25, 2011 |
|  | February 21, 2011FUTURE  JOURNALISTS IN THE CONSTITUTIONAL    COURT |
|  | February 8, 2011 On 7 February on the occasion of the 15th anniversary of the RA Constitutional Court with participation of Mr. Serj Sargsayan, the President of the Republic of Armenia the official reception was organized in the reception hall of the Government.